Main

Menu

2017 Spring All Stars

2017 All Star Games

9U Schedule

9u Friday night – Field A1
Team American 8 vs. Team National 6
Team Suncoast 9 vs. Team Florida 4

9u Saturday
Team American 4 vs. Team Florida 10
Team National 5 vs. Team Suncoast 10
Team American 7 vs. Team Suncoast 10
Team National 4 vs. Team Florida 16

9u Sunday
G1 – #2 Team Florida 6 vs. #3 Team American 8
G2 – #1 Team Suncoast 8 vs. #4 Team National 0
G3 – 11:00 – #2 Team Florida vs. #4 Team National – 3rd place game – Field A2
G4 – #3 Team American 1 vs. #1 Team Suncoast 9 Championship

10u Schedule

10u Friday
Team American 1 vs. Team National 3
Team Suncoast 12 vs. Team Florida 3
Team Central 8 vs. Team West 2
Team American 2 vs. Team Central 4
Team Suncoast 9 vs. Team National 9
Team West 7 vs. Team Florida 9

10u Saturday
Team National 9 vs. Team West 10
Team Florida 5 vs. Team Central 8
Team National 9 vs. Team Central 11
Team Suncoast 6 vs. Team American 7
Team Suncoast 17 vs. Team West 8
Team Florida 10 vs. Team American 8

10u Sunday
G1 – #4 Team Florida 5 vs. #5 Team West 6
G2 – #3 Team National 5 vs. #6 Team American 14
G3 – #1 Team Central 2 vs. #5 Team West 1
G4 – #2 Team Suncoast 11 vs. #6 Team American 10
G5 – #6 Team Central 5 vs #2 Team Suncoast 4 – Championship

11U Schedule

11u Friday Night – Field B1
Team American 6 vs. Team National 5
Team Suncoast 8 vs. Team Florida 5

11u Saturday – Field B1
Team American 5 vs. Team Florida 15
Team American 11 vs. Team Suncoast 12
Team National 12 vs. Team Florida 4
Team National 8 vs. Team Suncoast 8

11u Sunday – Field B1
G1 – #2 Team National 11 vs. #3 Team Florida 10
G2 – #1 Team Suncoast 5 vs. #4 Team American 10
G3 – #3 Team Florida 14 vs. #1 Team Suncoast 10
G4 – #2 Team National 11 vs. #4 Team American 3

12U Schedule

12u Friday
Team American 5 vs. Team National 9
Team Suncoast 7 vs. Team Central 10
Team American 13 vs. Team Florida 2
Team Suncoast 9 vs. Team National 1

12u Saturday
Team Central 7 vs. Team National 8
Team Suncoast 17 vs. Team Florida 5
Team Central 5 vs. Team American 9
Team Florida 7 vs. Team National 17
Team Suncoast 7 vs. Team American 8
Team Central 11 vs. Team Florida 1

12u Sunday
G1 – #4 Team Central 8 vs. #5 Team Florida 0
G2 – #2 Team American 0 vs. #3 Team Suncoast 8
G3 – #1 Team National 9 vs. #4 Team Central 1
G4 – #3 Team Suncoast 8 vs. #1 Team National 7

13U Schedule

13u Friday
Team American 7 vs. Team National 4
Team Suncoast 7 vs. Team Central 6
Team American 6 vs. Team Florida 7
Team Suncoast 7 vs. Team National 8

13u Saturday
Team Central 7 vs. Team National 4
Team Suncoast 6 vs. Team Florida 5
Team Central 10 vs. Team American 6
Team Florida 10 vs. Team National 5
Team Suncoast 8 vs. Team American 9
Team Central 2 vs. Team Florida 9

13u Sunday
G1 – #4 Team American 4 vs. #5 Team National 5
G2 – #2 Team Central 4 vs. #3 Team Suncoast 5
G3 – #1 Team Florida 3 vs. #5 Team National 6
G4 – 1:00 – #3 Team Suncoast vs. #5 Team National – Field B5

2017 All Star Rosters

9U Team National
Coach – Pina
Coach – Shirk
Keller Button
Dylan Klossner
Alejandro Pina
Adam Lee
Wyatt Hossenlopp
Noah Zachodny
Dominick Bendever
Oakley Shirk
Hunter Wingate
Brody Davis
9U Team American
Coach – Urso
Coach – Stier
Benjamin Burke
Chase Hamilton
Nick Nuuallitia
Andrew Archibald
John Castellano
Brady Urso
Zane Moody
Gabriel Granadillo
Cameron Hall
Jett Stier
9U Team Suncoast
Coach – Thalleen
Coach – Borges
Andrew Thalleen
Lucas Zarlenga
Connor Evans
Maximus Alvarez
Bryen Borges
Leonardo Debasa
Samuel Echeverry
Luke Ramsey
Bryce Besece
Sebastian Prieto
Yuniel Paredes
9U Team Florida
Coach – Harpin
Austin Duffy
Joey Antonucci
Mateu Dalmau
Mason Bourgeois
Max Parisi
Ryan Alix
Josh Birst
Cade Harpin
Danilo Soto
Sean Dromgool
10u Team National
Coach – Gianfrancesco
Coach – Sosa
Matthew Blasena
Josh Caneda
Gabriel Acevedo
Giovanni Lopez
Aaron Orozco
Michael Cabrera
Luis Sosa
Lucas Chayeb
Thomas Eisiminger
Anthony Gianfrancesco
Jacob Gorra
Nicholas Bongo
10u Team American
Coach – English
Lawrence West
Dylan Fowler
Trace Johnson
Austin Musgrove
Dalton Thomas
William Johnson
Jacob Fowler
Jacob Amerman
Brady Josephs
Carson Brady
Jace Gelinas
10u Team Suncoast
Coach – Brown
Jean Paul Espinosa
Giancarlo Camejo
Tanner Thompson
Derius Glenn
Grayson Carpenter
Corbin Gilmore
Easton Mcmahan
Cason Shurling
Josh Taylor
Christopher Palomino
Konnor Vonhagen
10u Team Florida
Coach – McDonald
Nathan Toolan
Johnny Squitieri
Jaxon Smith
Bryce Schaeffer
Dylan Supple
Joey Diaz
Branden Hoch
Dillon Martin
Paul Parent
Aidan McDonald
James Aguilar
Davis Schwartz
10u Team Central
Coach – Carrero
Coach – Smith
Juilian Mercado
Kelvin Cotto
Sebastian Echeverry
Shawn Brabant
Jorge Carrero
Ismael Rivera
Austin Dadey
Braden Smith
Michael McComas
Carier Delgado
Iziah Ramirez
Chase Mclauchlin
Jackson Shaffer
10u Team West
Coach – Smith
Coach – Marley
Brandon Cipolla
BRett Flock
Nick Biddle
Michael Marley
Turner Gross
Logan Gannon
Alex Debruyne
Peyton Nackers
Cameron Medina
Aaron Nichols
Cameron Rodriguez
Tristen Blomeley
11U Team National
Coach – Thrush
Coach – Taveras
Alex Addington
Jeremy Miller
Mason Barela
Aidan Chin
Dominick Lopez
Jose Rivera
Jackson Miller
Dawson Thrush
MIchael Torres
Sebastian Debasa
Reed Biemiller
Joshua Figueroa
11U Team American
Coach – Walters
Coach – Hunter
Nate Miller
Brady Dwyer
Juan Gainous
Edwin Garriga
Harry Hensley
Cade Walters
Kevin Hunter
Cael Reish
Clifton Bowers
Nathan Cain
11U Team Florida
Coach – Steve Gonzales
Bryce Hollingsworth
Alexander Cardenas
Cole Huddleston
Ryan Winkler
Jeremy Jaramillo
Josh Sorenson
Derek Henry
Wilfred Ortiz
Tegan Baker
Joshua Quezada
McCall Biemiller
Baraka Andrews
11U Team Suncoast
Coach – Parker
Coach – Stockton
Troy Guthrie
Matthew Thompson
Rylen Stockton
Steven Dubois
Joshua Hungler
Ethan Puig
Jason Marcos
Daniel Restropo
Christopher Gutierrez Levy
Ethan Mattison
Hunter Parker
Johnny Laciofano
12U Team National
Coach – Creighton
Coach – Ross
Walter Acevedo
Martin Gomez
Matthew Say
Jackson Arnold
Cannon Creighton
Carson Williams
Freddy Beruvides
Matthew Davis
Will MacCloud
Josh Ramos
Kevin Smith
Vincent Kythreotis
12U Team American
Coach – Cleveland
Andrew Blackett
William Nelson
Grant Jordan
Michael Brazer
Michael Clifford
Manuel Santos
Andy Hartin
Dylan Cleveland
Michael Graziano
Brendan Carr
Gavin Orme
Preston Rogers
12U Team Suncoast
Coach – Stockton
CJ Chalk
Seth Reeves
Jackson Clarke
Justin Cook
Ryan Gargett
Jaden Stockton
Quincey Mckinney
Aidan Dorrell
Dezmond Tineo
Kyle Trepper
Alex Lopez
Nate Green
Dominic Zarcone
12U Team Florida
Coach – Encarnacion
Aiden Elixson
Matthew Geelhoed
Chaz Encarnacion
Braden Neely
Jackson Palmer
Bradley Link
Anthony Hunerberg
Kyler Nowling
Fernando Baez
Shay Barbosa
Peyton Reichenbach
AJ Hurley
Gavin Mohrman
12U Team Central
Coach – Farley
Hayden Foster
Aidan Welsh
Nolan Topper
Caleb Smith
Riley Hansen
Cooper Jones
Carter Parks
Bryan Navarro
Wesley Kaffenberger
Wes Cimperman
Connor Macmullen
Matthew Kautz
Charles Thornton
13U Team National
Coach – Sanchez
Coach – Miller
Neisser Sanchez
Ivan Rodriguez
Christian Herrera
Erhiam Gastell
Luis Alvarez
CJ Burgos
Nate Miller
Joshua Cone
Zac Bayor
Luke Labriola
Patrick Herbst
Anthony Donavan
13U Team American
Dylan Reinhardt
Jacob Hardy
Fulton Lockhart
Nico Banez
Blake Cyr
Edaniel Rios
Avery Bishop
Jack Micikas
Tyler Grahs
Juan Carlos Navarro
Giovanni Suarez
13U Team Suncoast
Coach – Russo
Coach – Waldschmidt
Jayden Borza
Brayden Kelly
Tony Calvo
Joshua Wollerman
Cory Filley
George Brimingham
Darion Holmes
Dylan McGarry
Austin Parcels
Logan Waldschmidt
Landen Jensen
Brady King
13U Team Florida
Coach – Moran
Coach – Moss
Bobby Hansen
Garrett Moran
Owen Papp
Travis Davis
Cade Kurland
Justin Lightcap
Chrisopher Moss
Tyler Renew
Salvy Urso
Taylor Soloninka
Dominic Lefler
Gabriel Nieves
13U Team Central
Coach – Syversen
Coach – Nelson

Justin Pimentel
Michael Gianni Spitale
Yahir Rivera
Javier Crespo
Paxson Wright
Ozzie Mora
Cade Nelson
Luke Malmberg
Gavin Stokberger
Corwin Wilkes
Brian Canasi
Andrew DiMasa