Main

Menu

STB – 1st Annual Team Appreciation Tournament Schedule / Results

Click the links for direction: PAL Complex | Twin Lakes Complex | Heritage Harbour | Babe Ruth Complex

Use the Quick Links below to quickly jump to your age division.
10u | 11u | 12u | 13u | 14u


9u Saturday Pool Play
Pal Complex – 202 13th Ave E, Bradenton
F1
Suncoast Cyclones 3 vs. PV Hawks 4
Pinecrest Patriots 5 vs. Golden Gate Bulldogs 6
Suncoast Cyclones 20 vs. Golden Gate Bulldogs 2
Rockets 4 vs. Riverdawgs 13
LWR Marauders 6 vs. Rockets 7
F2
PV Hawks 6 vs. FBC Wolves 2
Pinecrest Patriots 0 vs. FBC Wolves 14
Storm Chasers 11 vs. LWR Marauders 3
Storm Chasers 11 vs. Riverdawgs 4

9u Sunday Bracket Play
Pal Complex – 202 13th Ave E, Bradenton

G1 – #8 LWR Marauders 2 vs. #9 Pinecrest Patriots 9
G2 – #4 FBC Wolves 14 vs. #5 Riverdawgs 4
G3 – #3 Suncoast Cyclones 10 vs. #6 Rockets 5
G4 – #2 Storm Chasers 14 vs. #7 Golden Gate Bulldogs 2
G5 – #1 PV Hawks 14 vs. #9 Pinecrest Patriots 2
G6 – #3 Suncoast Cyclones 2 vs. #2 Storm Chasers 3
G7 – #4 FBC Wolves 6 vs. #1 PV Hawks 3
G8 – #2 Storm Chasers 0 vs. #4 FBC Wolves 8


10u Saturday Pool Play
Twin Lakes Complex – 6700 Clark Rd, Sarasota
F2
Suncoast Cyclones 12 vs. vs. FBC Wolves 5
FBC Wolves 11 vs. Winter Haven Wildcats 9
Bradenton Pirates 2 vs. West Florida Young Guns 15
Bradenton Pirates 1 vs. Winter Haven Wildcats 11
F3
Rockets White 0 vs. Suncoast Cyclones 10
Rockets White 4 vs. West Florida Young Guns 14

10u Sunday Bracket Play
Twin Lakes Complex – 6700 Clark Rd, Sarasota

G1 – #4 FBC Wolves 9 vs. #5 Rockets White 1
G2 – #3 Winter Haven Wildcats 18 vs. #6 Bradenton Pirates 4
G3 – #1 Suncoast Cyclones 9 vs. #4 FBC Wolves 7
G4 – #2 West Florida Young Guns 9 vs. #3 Winter Haven Wildcats 4
G5 – #1 Suncoast Cyclones 9 vs. #2 West Florida Young Guns 15


11u Saturday Pool Play
Heritage Harbor Complex – River Heritage Boulevard
F1
Bandits Baseball 0 vs. FBC Wolves 8
Bandits Baseball 16 vs. Riverview Rockets 0
Hardee Rebels 12 vs. Team Clutch 0
Manatee West Hurricanes 2 vs. St Pete Surf 13
Manatee West Hurricanes 1 vs. Sarasota Vipers 11
F2
Florida Longhorns 12 vs. Riverview Rockets 1
Florida Longhorns 3 vs. FBC Wolves 0
Majestic Vipers 8 vs. Bloomingdale Bombers 13
Beach Dawgs 9 vs. Majestic Vipers 6
Beach Dawgs 15 vs. White Buffalo 5
F3 –
West Coast Riversharks 11 vs. Team Clutch 0
West Coast Riversharks 10 vs. St Pete Surf 1
Meteors 12 vs. White Buffalo 3
Hardee Rebels 1 vs. Sarasota Vipers 2
Meteors 13 vs. Bloomingdale Bombers 2

American Division
11u Sunday Bracket Play
Heritage Harbor Complex – River Heritage Boulevard

G1 – #8 Bandits Baseball 3 vs. #9 St Pete Surf 4
G2 – #7 FBC Wolves 13 vs. #10 Bloomingdale Bombers 6
G3 – #4 Meteors 4 vs. #5 Beach Dawgs 3
G4 – #3 Sarasota Vipers 12 vs. #6 Hardee Rebels 2
G5 – #1 West Coast Riversharks 6 vs. #9 St Pete Surf 2
G6 – #2 Florida Longhorns 13 vs. #7 FBC Wolves 3
G7 – #4 Meteors 8 vs. #1 West Coast Riversharks 4
G8 – #3 Sarasota Vipers 6 vs. #2 Florida Longhorns 9
G9 – #4 Meteors 4 vs. #2 Florida Longhorns 5

National Division
11u Sunday Bracket Play

Heritage Harbor Complex – River Heritage Boulevard
G1 – #14 White Buffalo 0 vs. #15 Riverview Rockets 12
G2 – #12 Team Clutch 4 vs. #13 Manatee West Hurricanes 2
G3 – #11 Majestic Vipers 8 vs. #15 Riverview Rockets 7
G4 – #12 Team Clutch 8 vs. #11 Majestic Vipers 7


12u Saturday Pool Play
Twin Lakes Complex – 6700 Clark Rd, Sarasota
F1
Riverdawgs 0 vs. Cyclones Baseball 8
Sarasota Vipers 4 vs. Cyclones Baseball 5
Sarasota Vipers 3 vs. Tampa Stealth 9
Swfl canes 5 vs. Tampa Stealth 7
Swfl canes 1 vs. Piranhas 10
F4
Riverdawgs 8 vs. Bloomingdale Bull Sharks 7
Snappers 2 vs. Bloomingdale Bull Sharks 12
Piranhas 6 vs. Snappers 4

12u Sunday Bracket Play
Twin Lakes Complex – 6700 Clark Rd, Sarasota

G1 – #4 Bloomingdale Bull Sharks 5 vs. #5 Riverdawgs 4
G2 – #3 Tampa Stealth 9 vs. #6 Sarasota Vipers 13
G3 – #2 Piranhas 10 vs. #7 SWFL Canes 0
G4 – #1 Cyclones Baseball 3 vs. #8 Snappers 2
G5 – #6 Sarasota Vipers 0 vs. #2 Piranhas 12
G6 – #4 Bloomingdale Bull Sharks 6 vs. #1 Cyclones Baseball 4
G7 – #2 Piranhas 8 vs. #4 Bloomingdale Bull Sharks 5


13u Saturday Pool Play
Pal Complex – 202 13th Ave E, Bradenton
Beach Dawgs 14 vs. Cyclones Baseball 0
Cyclones Baseball 1 vs. Majestic Vipers 9
Rockets 5 vs. Majestic Vipers 2
Beach Dawgs 10 vs. Tampa Stealth 0
Rockets 9 vs. Tampa Stealth 1

National Division
13u Sunday Bracket Play

Pal Complex – 202 13th Ave E, Bradenton
G1 – #9 Lakeland Gators 7 vs. #10 Cyclones Baseball 6
G2 – #7 FLA Rivals 6 vs. #8 Tampa Stealth 5
G3 – #6 FBC Wolves Carolina 4 vs. #9 Lakeland Gators 1
G4 – #7 FLA Rivals 4 vs. #6 FBC Wolves Carolina 5

13u Saturday Pool Play
Heritage Harbor Complex – River Heritage Boulevard
Lakeland Gators 4 vs. FBC Wolves – Carolina 5
Florida Burn 17 vs. Lakeland Gators 3
Fla Rivals 6 vs. FBC Wolves – Carolina 4
Florida Burn 4 vs. South Florida Bandits 3
Fla Rivals 2 vs. South Florida Bandits 12

American Division
13u Sunday Bracket Play

Heritage Harbor Complex – River Heritage Boulevard
G1 – #4 South Florida Bandits 6 vs. #5 Majestic Vipers 5
G2 – #2 Rockets 4 vs. #3 Florida Burn 10
G3 – #1 Beach Dawgs 5 vs. #4 South Florida Bandits 7
G4 – #3 Florida Burn 0 vs. #4 South Florida Bandits 8


14u Saturday Pool Play
Babe Ruth Complex – 3100 Ringling Boulevard,Sarasota
F1
FL Gulf Coast Mustangs 9 vs. Fla Rivals 0
FL Gulf Coast Eagles 6 vs. Gulf Coast Mustangs 12
West Florida Elite 13 vs. FL Rivals 13
West Florida Elite 2 vs. Florida Burn 13
F2
FBC Wolves Navy 4 vs. Mizuno Barracudas 8
SWFL Canes 8 vs. Florida Burn 1
SWFL Canes 18 vs. St. Pete Venom 0
F4
Rockets 6 vs. Clearwater Thunder 3
Rockets 7 vs. Team Sebring 8
Team Sebring 9 vs. Clearwater Thunder 11
Mizuno Barracudas 13 vs. St. Pete Venom 0
FBC Wolves Navy 4 vs. Gulf Coast Eagles 2

14u Sunday Bracket Play
American Division
Babe Ruth Complex – 3100 Ringling Boulevard,Sarasota

G1 – #4 Florida Burn 5 vs. #5 FBC Wolves Navy 3
G2 – #3 GC Mustangs 11 vs. #6 Rockets 1
G3 – #1 Swfl Canes 4 vs. #4 Florida Burn 3
G4 – #2 Mizuno Baracudas 12 vs. #3 GC Mustangs 8
#1 Swfl Canes 13 vs. #2 Mizuno Baracudas 4

National Division
Babe Ruth Complex – 3100 Ringling Boulevard,Sarasota

G1 – #10 WF Elite 8 vs. #11 GC Eagles 4
G2 – #9 FL Rivals 7 vs. #12 St Pete Venom 6
G3 – #7 Clearwater Thunder 1 vs. #10 WF Elite 11
G4 – #8 Team Sebring 9 vs. #9 FL Rivals 4
G5 – #10 WF Elite 9 vs. #8 Team Sebring 1